РІЙ "МОЛОДА СІЧ"



Назва рою:

„Молода Січ”


Ройовий клич:
„Вперед, вперед і тільки вперед,
На пошук козацької слави!”

Ройове гасло:„Сила, істина, честь!”

Девіз: „За синєє небо
За жовте колосся
Боротися треба,
Щоб краще жилося”

Виконуючи одне з найголовніших завдань сучасної школи – виховання гідного громадянина незалежної держави, що характеризується високою правовою культурою, послідовними демократичними переконаннями, гідними людськими якостями у закладі сформовано цілісну систему національно-патріотичного виховання, що реалізується через діяльність шкільної республіки САМ, творчі проекти, конкурси, загальношкільні заходи, зустрічі з відомими людьми, волонтерами, співпраця з громадськими організаціями, тощо.
Складовою системи національного виховання є військово-патріотичне, що передбачає вироблення високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в імʼя процвітання Української держави.
Військово-патріотичне виховання – цілеспрямований, організований процесс формування готовності юнаків старшого шкільноговіку до строкової військової служби в Збройних Силах України. Його зміст визначається Конституцією, законами України, військовою Присягою та військовими статутами.
Військово-патріотичне виховання здійснюється насамперед у процесі навчання, де в учнів закладається фундамент глибоких знань, формуються світогляд, національна самосвідомість.
У звʼязку з цим значно зростає роль військової підготовки у стінах навчального закладу, який безпосередньо (і в більшості випадків – раз у житті) дає юнакові знання і вміння, повʼязані з його майбутньою військовою діяльністю.
Завдання військово-патріотичного виховання молоді:
Ø формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей;
Ø виховання громадянських почуттів і свідомості, поваги до Конституції та інших законів України, соціальної активності і відповідальності за доручені державні та громадські справи;
Ø формування здібностей до аналізу зовнішнього та внутріполітичного становища, вміння на цій основі самостійно адекватно оцінювати події, що відбуваються у державі і світі, свою роль та місце в цих подіях;
Ø створення нормативно-правової бази та комплексу заходів щодо виховання патріотичних почуттів і свідомості громадян України;
Ø формування прагнення до оволодіння військовими знаннями, відповідного рівня фізичної підготовки та витривалості;
Ø підвищення престижу військової служби, військова професійна орієнтація молоді, формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту Української держави і служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях, здійснення конкурсного відбору кандидатів для вступу у вищі військові навчальні заклади і проходження військової служби за контрактом;
Ø створення системи військово-патріотичного виховання.
Формуванню національно свідомої, патріотично налаштованої особистості сприяє участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі „Сокіл” („Джура”). У рамках цього проекту в закладі організовано військово-патріотичне виховання молоді як складова розділу річного плану виховної роботи та гуртків спортивного та національно-патріотичного спрямування „Юний стрілець”, „Джура” та створено козацький рій середньої групи „Молода Січ”.
Члени рою „Молода Січ” діють під гаслом: „Ми роду козацького діти, землі української цвіт!” і працюють за такими основними напрямками:
Ø вивчення героїчної історі їукраїнського народу, його духовної
спадщини, культури, національних традицій, символів, звичаїв, вірувань та побуту українців;
Ø вивчення учнями основ державної незалежності та суверенітету,
начення військової служби та військового обов’язку;
Ø вивчення історії формування і будівництва ЗСУ, історичних та
духовних джерел національної військової організації;
Ø пропаганда життя і діяльності видатних державних, військових та громадянських діячів;
Ø розвиток волонтерської роботи, співпраця з ГО, зустріч з ветеранами Афганської війни та Далекого Сходу;
Ø комплекс заходів по формуванню особистих позитивних необхідних якостей.
З метою формування національної свідомості школярів, любові до рідної землі, свого народу, виховання патріотизму, любові до звичаїв і традицій України проведено ряд заходів, в яких члени рою „Молода Січ” стали координаторами всієї справи:
Започатковано до Дня міста проведення єдиного уроку „Гордість моя – Переяслав-Хмельницький”, фестиваль-ярмарок „Цієї Слави козацької – повік не забудем!”, на якому зібрано кошти для допомоги бійцям ООС, акція Напиши лист захиснику України”, класними керівниками проведено виховні заходи „Мужність і відвага крізь покоління”, проведено екскурсії до місць памʼяті.



Влітку 2018 року з метою вшанування пам’яті про загиблих учасників антитерористичних операцій та операцій об’єднаних сил на Сході України було встановлено меморіальну дошку випускника школи Довгого Олександра Михайловича, старшого солдата Збройних Сил України, який загинув 1 квітня 2017 року о 10 год. 45 хв. під Старогнатівкою Донецької обл.

Задля популяризації серед молоді військово-прикладних видів спорту, історії визвольних змагань, команда школи „Молода Січ” взяла участь у І етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри „Патріот”, зайнявши І місце.


З метою практичного розвитку та удосконалення військово-патріотичного виховання учнів, проведено відкритий урок з предмету „Захист Вітчизни” для учнів 10 класу, який проводив заступник військового комісара Переяслав-Хмельницького об’єднання військового комісаріату Філоненко Євгеній Анатолійович

У грудні, До Дня збройних сил України проведена конкурсно-розважальна гра „А ну-мо, хлопці!”
Проведена шкільна лінійка до Дня Гідності і Свободи України, свято “Україна – єдина країна”, лінійка-реквієм "Боротьба заради майбутнього" до Дня вшанування Героїв Небесної Сотні.

В рамках глобального руху Giving Tuesday, у Всеукраїнський день добрих справ, було зібрано кошти та придбано разом з волонтерами бойлер на 80 л. Бойлер відправлений до військовослужбовців, які знаходяться в зоні ООС.
На прохання військових 43 ОАБР, придбано плівку для оббивки бліндажів.


Учні школи долучилися до міжнародного проекту „Толерантність – як засіб виживання людства у XXI столітті”. Члени рою „Молода Січ”, ознайомлюючись зі своїм мікрорайоном, склали список одиноких пристарілих та остарбайтерів, яким постійно надають посильну допомогу на присадибній ділянці та в домашньому господарстві.
В роки Великої Вітчизняної війни школа була збірним пунктом по відправці жителів міста та району до Третього рейху. Спільно з міжнародною громадською організацією Міжнародний фонд Взаєморозуміння і толерантність”, вихованці разом зі своїми наставниками плідно працюють над реалізацією проекту по збереженню історичної минувшини Пам’ять серця”.
Волонтери долучилися до впорядкування Каменів спотикання на території школи та ЖЕКу. Відбувся традиційний мітинг, посаджено 10 саджанців у „Саду пам’яті” на території школи.(квітень)

Кожен рік, в останній день вересня, в Україні відзначається День усиновлення. Дата завжди припадає у день великого православного свята — Дня святих мучениць Віри, Надії, Любові і матері їх Софії. Віра, Надія і Любов, які уособлюють головні християнські чесноти, втілюють ідеали мудрості й відкритого серця, безсумнівно, стали добрими покровителями цього свята. Це свято доброти і милосердя для всього українського суспільства організовано флешмоб „Ми за повноцінну родину.

З нагоди Дня української писемності та мови, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця, проводилася урочиста лінійка. Двері класів прикрасили висловами відомих людей про українську мову та писемність, які спонукали удосконалювати себе як громадянина України. Також учні школи долучились до радіодиктанту національної єдності.
З метою гуманного та відповідального ставлення до тварин, долучаючись до заходів, присвячених Всесвітньому дню захисту тварин, проведено Всеукраїнський урок доброти”, організованим благодійним фондом Щаслива лапа.
З метою поглиблення знань учнів про звичаї, обряди, що виробилися українцями впродовж століть, захоплення невичерпним джерелом яскравої неповторності українського народу, його унікальної культури і високої духовності, сприяння вихованню любові до Батьківщини, патріотизму проводились Андріївські вечорниці.
З метою ознайомлення учнів з трагічною сторінкою нашої історії, виховання поваги до учасників військових подій в Афганістані, розповіді про земляків, що служили в Афганістані, віддати данину пам’яті полеглим воїнам у закладі пройшла тепла зустріч з ветеранами афганської війни Вовком В.О, Палатним І. О, Цебеногом О.Г.




Немає коментарів:

Дописати коментар